Як самостійно виростити розмарин у домашніх умовах

Розмарин – це вічнозелений чагарник, що має жорстке голчасте листя, та який досягає у висоту до 3 метрів. Ефірні олії, що містяться в розмарині, надають йому насичений аромат.

Виростити цей чагарник самостійно дійсно можливо. Розповідаємо, як це зробити, щоб отримати здоровий та гарний розмарин в результаті.

Пророщувати насіння необхідно навесні, за 7 - 9 тижнів до їх висадки. Частина може зовсім не прорости, тому що ця рослина дуже вимоглива. Перед тим як їх висаджувати, насіння замочують на 1 – 2 години у склянці з водою, що має кімнатну температуру.

Розмарин віддає перевагу легкому грунту, тому для ємності слід підібрати універсальний субстрат на основі торфу або набрати самостійно землю з хвойного лісу. Можна також використовувати ґрунт на основі листяного компосту. На дно ємності для вирощування розмарину з насіння викладають невеликі шматочки пінопласту або керамзит (дренаж). Займати це має близько 1/3 частини горщика. Після цього заповнюють його субстратом та зволожують ґрунт.

Після підготовки ґрунту починайте висаджувати насіння на відстані один від одного. Перед цим їх необхідно збризкати водою, а після посадки їх накривають невеликим шаром ґрунту та злегка зволожують. Потім ємність накривають плівкою та встановлюють у тепле місце з температурою +28 градусів.

Через кілька тижнів паростки показуються на поверхні. Місткість для вирощування розмарину переносять у місце без протягів та з гарним освітленням. Не варто забувати і про поливання.

Коли паростки досягають у висоту 8 – 10 см, їх пересаджують у ґрунт. Кожна рослина повинна мати свій горщик. Найкраще підходять глиняні горщики, що мають дренажні отвори. Спочатку ємність наповнюють ґрунтом, потім акуратно дістають паросток із ящика, разом із земляною грудкою і пересаджують у ґрунт. Ґрунт злегка утрамбовують та зволожують.

Поливати розмарин необхідно раз на три дні, щоб грунт був лише трохи зволожений. Але якщо температура в приміщенні більша за +25 градусів, то робити це слід щодня. Надмірна зволоженість ґрунту призводить до того, що на листі та стеблах розмарину з'являється білий наліт. У цьому випадку слід різко зменшити кількість поливу, а рослину необхідно прогріти під сонячним промінням. Крім цього, проблему може усунути фунгіцид, але після цього розмарин стає непридатним для харчування.

Дотримуйтесь всіх порад та у вас обов'язково все вийде! Справа ця досить клопітна, але цілком виправдана, тому що завжди можна буде насолодитися чудовим смаком або гарним видом цієї рослини.