Як правильно запарити віник для лазні?

Банний віник - обов'язковий атрибут парної. Якщо ви тільки недавно обзавелися власною лазнею, напевно, ще не знаєте, що віник перед використанням потрібно запарити. Це потрібно для того, щоб сухі та жорсткі гілки розм'якшилися і віддали більше ефірних олій та смол. Саме пропарений віник підвищує потовиділення, покращує кровообіг, масажує. Крім того, дерево виділяє приємний запах - що також важливо.

Як правильно запарити віник: кілька способів

Вам обов'язково знадобиться ємність для запарювання – дерев'яна діжка або дубовий запарник із кришкою. Запарюють гарячою водою лише засушений віник. Якщо він ще свіжий – робити це не можна, інакше дерево зіпсується. Свіжий віник просто опускають у теплу воду.

Найбільш поширений спосіб запарювання банного віника виглядає так:

  1. Помийте зв'язку теплою водою.
  2. Помістіть віник на три хвилини у холодну воду.
  3. Перекладіть в підігріту теплу воду, потримайте там 5 хвилин.
  4. Влийте в цю ж ємність окріп і закрийте кришкою (це не дасть ефірним маслам випаруватися).
  5. Потримайте у віник у гарячій воді 8 хвилин.

Після вийміть віник з ємності, добре його обтрусіть. Він готовий до використання!

Є й інший спосіб підготовки віника. Якщо у вас є кілька годин до того, як піти в парну, покладіть віник у підігріту воду на півгодини. Періодичний відкривайте запарник, перевертайте віник іншою стороною. Через півгодини вийміть його з води, добре обтрусіть, і помістіть ручкою в ємність. Це дозволить листям насититися вологою – вони стануть пружнішими.

Запарювання віника - важливий процес підготовки парної. Він стає еластичним і м'якшим, починає виділяти ефірні олії – залежно від виду дерева вони бувають різними. Є ще один спосіб, що дозволяє розкрити аромат деревини. Для цього кілька секунд потримайте віник над розігрітим камінням.

І ще кілька практичних порад

Банний віник, як і будь-який аксесуар, не може бути «вічним». Якщо його листя стало липким – це перша ознака того, що настав час його замінити. Якщо ж віник занадто пересох, поки ви перебували в парній, зануріть його в гарячу воду, потім потримайте над камінням.

Пам'ятайте, що довго тримати віник у воді не можна і відразу ж заливати його окропом теж не можна. Це можна робити лише після теплої чи підігрітої води. В іншому випадку листя обпаде – і виріб стане непридатним до використання.