Як обрати інструмент для обрізки рослин?

В осінній період обрізання рослин є обов'язковим етапом догляду за садом. Завдяки якісному обрізанню сад виглядатиме більш розкішно та здорово. Але якщо ви самостійно доглядаєте за рослинами, скоріш за все виникало питання: чим краще робити це та які інструменти точно знадобляться? У цій статті відповідаємо на ці питання!

До стандартного переліку інструментів для обрізки входять:

  • Одноручні або класичні ручні секатори
  • Дворучні секатори (сучкорізи)
  • Висоторізи
  • Пили

Садовий секатор

Простий одноручний секатор є тим інструментом, який ми радимо мати кожному. Саме ним проводяться основні роботи з обрізки рослин у будь-яку пору року. Він ідеально підійде для зрізу гілок не товстіших за 25 мм. При виборі інструменту звертайте увагу на міцну конструкцію, чистий та точний зріз. Пам'ятайте, що це інструмент, яким доведеться користуватися доволі часто, тому ми радимо обирати ті, які будуть комфортно лежати у руці та будуть легкими. Жодного дискомфорту не має бути.

Сучкоріз і висоторізи

Для випадків, коли секатор не справляється, підійдуть підійдуть дворучні інструменти (сучкорізи). На відміну від секатора, такий інструмент має збільшене лезо і довгі ручки. За допомогою його можна з легкістю робити зрізи гілок до 50 см. Асортимент сучкорізів досить великий, є можливість підібрати професійний інструмент або більш доступний за ціною. Обираємо інструменти правильної форми, з високою якістю металу та надійними ручами. Тоді процес роботи в саді буде у задоволення!

Садова пила

Для повноцінного догляду за садом пила є не менш важливим інструментом. Сучасні пили з тривимірним заточуванням дають дуже чистий зріз. Обрізати живу деревину легко і без задирок – це реальність, завдяки якісним пилам. Звертайте увагу на технічні характеристики та обирайте інструмент, яким вам буде зручніше працювати. Як правило, чим більша площа контакту, тим тостіше гілки можна обрізати.

Якщо вам необхідно працювати з гілками дуже великої товщини, або ж, наприклад, валити дерева, радимо звернути увагу на акумуляторні ланцюгові пилки. Такі пили не плутаються у гілках дротом, як мережеві, і набагато безпечніше, ніж бензинові конструкції. Це ідеальне рішення для роботи на висоті.

Завжди пам'ятайте про техніку безпеки під час використання інструментів при догляді за садом!

Обираємо інструменти правильно, враховуючи усі деталі та технічні характеристики, й тоді догляд за садом завжди буде приємним процесом.