Як доглядати за хвойними рослинами? Поради від фахівців Seven Seasons

Вічнозелені хвойні рослини чудово виглядають в будь-який сезон, не бояться хвороб, шкідників і холодів. За це високі ялини, розлогі сосни, стрункі туї, чудові ялівці і кипарисовики люблять професійні ландшафтні дизайнери та садівники-любителі. Ми розповімо, як правильно доглядати за хвойними рослинами, щоб вони завжди радували красою та здоров'ям на вашій ділянці.

Коли висаджувати саджанці хвойних

На відміну від плодових і листяних порід, хвою можна висаджувати в будь-який сезон. Дорослі великомірні дерева з розвиненою кореневою системою потрібно пересаджувати восени і взимку при температурі до -18 ° С. Їхня приживаємість в цю пору року близько 98%.

Вічнозелені хвойні рослини для саду краще висаджувати подалі від листяних.

Догляд за хвойними рослинами в різні пори року

Як правило, обробки від хвороб і шкідників пов'язані з певними фазами вегетації рослин, саме врахування фаз розвитку призводить до максимальної ефективності. Також в залежності від пори року змінюються потреби рослин у живленні. Внесення певних добрив може послаблювати або посилювати ефект дії препаратів.

Щойно висаджені культури особливо чутливі до морозу і снігу. Їх коренева система в мерзлому грунті ще не до кінця акліматизувалася і не може повноцінно постачати вологу. Тому сильні вітри та яскраве сонце, особливо у лютому, згубні для молодих посадок. Подбайте про захист хвойних від сонячних променів на прикінці зими. Можна вкрити їх агроволокном або ялиновим гіллям. Також необхідно полити теплою водою голки, які почали бліднути і втрачати колір.

Якщо взимку випало багато снігу, він може стати причиною ламання гілок. Подбайте про це заздалегідь, шляхом підвязування. Після сильних снігопадів струсіть шапку снігу, також краще обгорнути тканиною.

Якщо зима видалася теплою, вічнозелені рослини можуть страждати від випрівання. На пошкоджених пагонах з'являється грибок, який потрібно видаляти вже навесні. Під час стійкого тепла зрізають пошкоджені пагони, обробляють фунгіцидом культуру в цілому.

Якщо говорити про обробку рослин, тут можна дати кілька порад

Обприскувати хвойні потрібно у безвітряну та суху погоду, вранці чи ввечері. При цьому важливо враховувати температурний режим. Розпорошувати розчин треба рівномірно, дрібною дисперсією і не допускати утворення крапель. Перед поливом препаратами ґрунт у прикореневій зоні необхідно промочити водою. Ніколи не зберігати довго готовий розчин. І не забувайте застосовувати засоби особистого захисту: респіратор, рукавички, захисні окуляри або маски, а також комбінезон.

При внесенні добрив також потрібно знати деякі правила. Гранульовані добрива необхідно закласти в ґрунт, у прикореневій зоні, на глибину до 5 см. Після внесення гранульованих добрив пролити водою. Не варто перевищувати норм внесення добрива. Не вносити гранули поверх агроволокна. Обприскування завжди проводиться у безвітряну, суху погоду, використовуючи засоби особистого захисту.

Завдяки цим простим порадам хвойні рослини будуть радувати вас не один рік своєю красою та доглянутістю!

Бажаємо успіхів!