Вирощуємо гортензії: основні правила підживлення

Гортензія – один із найкрасивіших видів декоративних чагарників. За її допомогою можна прикрасити свою ділянку, але щоб рослини зберігали належний вигляд, їх потрібно правильно підживлювати.

Підживлення гортензій полягає у збагаченні рослин необхідними для розвитку елементами, що сприяють рясному цвітінню, швидкому зростанню пагонів. Про нестачу поживних мікроелементів можна легко зрозуміти по вигляду квіток: листя починає жовтіти, опадає, бутони починають в'янути, зростання рослин сповільнюється. Гортензія потребує підживлення за допомогою мінеральних та органічних добрив, які багаті на залізо, магній і фосфор.

Можна придбати спеціальні добрива для гортензій, які містять комплекс необхідних для цієї рослин добавок. Не забувайте ще одне правило – гортензія є вологолюбивим чагарником. Якщо навесні допустити пересихання ґрунту, то рослина повільно зростатиме, суцвіття почнуть дрібніти і втратять свій вигляд.

Як і чим удобрювати гортензії у різні періоди зростання

Найбільш поширений вид гортензії – садова. Цей чагарник невибагливий, вражає величезною різноманітністю кольорової гами суцвіть. Основне підживлення чагарника проходить навесні, коли проводиться закладка листяної маси. У цей період потрібно використовувати розчин із сечовини та сульфату калію.

Навесні також можна удобрювати рослини за допомогою гноївки, розчинивши її у воді в пропорції 1:10. Другий етап підживлення здійснюється при формуванні бутонів. Тут не обійтися без мінеральних добрив, у складі яких є калій та фосфор. Найкраще придбати вже готові добрива та розвести їх у воді згідно з інструкцією. Не забудьте підживити рослини цим же добривом, коли з'являються перші 5-6 квіток.

Після того, як гортензії відцвітуть, у них видаляють суцвіття, що відцвіли, і підгодовують добривом з високим вмістом калію. Якісне підживлення дасть можливість гортензіям добре підготуватися до зимівлі.

Грунт під гортензіями обов'язково потребує підкислення. Найкраще, 2 рази на рік, навесні та восени, вносити під кущі підкислювач. При блідому листі, характерних плям, слабкому цвітінню кущі поливають розчином добрива, яке здатне швидко підкислити ґрунт.

Використовуйте лише кислі добрива для гортензій!

Запам'ятайте ці прості правила та подбайте про свою гортензію. Тоді вона буде точно радувати вас та гостей своєю красою в саду!