Сонячні опіки у хвойних

Рання весна – небезпечний час для вічнозелених дерев та чагарників. Опіки хвойних призводять не лише до втрати первозданної краси, а й до загибелі рослин. Захистити хвою допоможе оперативна допомога та своєчасне проведення профілактики.

Чому з'являються опіки хвойних

Сонце активізує процес фотосинтезу, і голочки починають активно витрачати вологу. Але коріння, що знаходяться в глибині крижаної землі, поки що не можуть заповнити недолік рідини, що стрімко випаровується. В результаті настає зневоднення та опіки хвойних.

Але не плутайте опік із захисною реакцією! Хвоя деяких дерев стає бурою або червоно-коричневою через накопичення флавоноїдів та антоціанів, що оберігають рослини та дерева від втрати декоративності. Відрізнити опік від результатів правильно проведеної профілактики просто. Гілки, що змінили забарвлення внаслідок утворення захисних пігментів, залишаються гнучкими та пишними, обпалені – стають яскраво-жовтими, крихкими і ламкими.

Що робити, якщо з'явилися опіки у хвойних рослин

Потрібно діяти швидко. Поливають хвойні дерева кожні 4 дні. Внесення мінеральних добрив проводять 2 рази на тиждень, зрошення стимуляторами та антистресовими препаратами – 1 раз на 10 днів. Обприскувати крону слід у похмурий безвітряний день. Інакше краплі води, що сяють на сонці, стануть причиною появи нових опіків.

Своєчасне проведення профілактичних заходів дозволяє уникнути сумних наслідків. Струсіть залишки снігу, огляньте рослини та обережно зріжте сухі гілки. Рясно полийте хвойники, розчинивши в теплій воді рідкі мінеральні добрива. Обприскайте крону стимулятором росту.

Якщо можливості вкрити дерева та чагарники спеціальною тканиною немає, то опіки хвойних можна запобігти шляхом "будівництва" затишних будиночків з натуральних матеріалів, наприклад, соломи або лапника.

Не садіть вразливі вічнозелені рослини на відкритих сонцю ділянках. Для спорудження укриттів не можна використовувати лутрасил та поліетилен, що сприяють виникненню парникового ефекту.

Хвойні рослини дозволяють створити неповторну красу будь-якого саду. Доглядайте уважно та враховуйте рекомендації, тоді вічнозелені не будуть страждати від опіків.