Що таке фунгіциди та для чого вони потрібні?

Фунгіциди — це препарати, що застосовуються у боротьбі з хворобами рослин для знищення або пригнічення росту грибів та їхніх спор. Хвороби можуть завдати істотної шкоди майбутньому врожаю, спричиняючи зниження врожайності та якості отриманих продуктів.

Такі захисні препарати використовують з метою профілактики, превентивно. Зазвичай це контактні препарати, вони не потрапляють всередину листка, залишаючись на поверхні. Препарати діють тільки на початковій стадії розвитку гриба, на збудників хвороби, які потрапили в середину листка, вони не діють. При застосуванні контактних препаратів потрібно, щоб робочий розчин рівномірно і повністю покривав рослину. З часом препарат можуть змивати опади, тому терміни між обробками скорочуються.

Лікувальними фунгіцидами називають речовини, обробка якими після проникнення збудника хвороби пригнічує або припиняє його розвиток у рослині. До лікувальних препаратів належать фунгіциди з трансламінарною і системною властивістю.

Щоб забезпечити якісний захист культурних рослин та отримати максимальний потенціал урожайності, всі фунгіциди треба застосовувати профілактично — до появи видимих симптомів захворювання або в крайньому разі при перших ознаках розвитку хвороб.

Основні призначення фунгіцидів:

 1. Профілактика хвороб саду.
 2. Упереджувальна захисна обробка при несприятливих погодних умовах і нюансах вирощування.
 3. Лікування хворих рослин і захист сусідніх від зараження.
 4. Протруювання насіння.
 5. Обробка посадкового матеріалу, розсади та саджанців, перед посадкою.
 6. Профілактична обробка і знезараження ґрунту в саду, теплицях і субстратів для вирощування розсади, живцювання та ін.
 7. Обробка багаторічних рослин пізньої осені, коли починається період спокою – викорінююче обприскування.

Основні правила застосування фунгіцидів:

 • Чітко дотримуйтесь інструкції до препарату. Є особливості застосування при різній температурі повітря, вологості, періоді вегетації.
 • Дотримуйтесь рекомендованої кількість обробок. Більшість препаратів, використовують не більше 2-3 разів за період вегетації.
 • Контактні фунгіциди потрібно застосовувати в період, коли немає дощів. І хоча б на 2-3 години до випадання роси.
 • Системні препарати прості у використанні, але діють сильніше. Їм достатньо всього 1-2 години, щоб почати діяти.
 • У вітряну погоду краще не працювати препаратами. Якщо проблему потрібно вирішувати терміново, то підберіть системні фунгіциди, якими можна не тільки обприскувати, а й поливати рослини під корінь.