Готуємось до осені. Календар садівника на вересень

Вересень – це час поступового переходу від літніх робіт до осінніх. Для того, щоб нічого не упустити, ми зібрали в одному місці пам'ятку для вашої зручності.

Якщо говорити про овочі, то у вересні проводять укриття овочевих рослин агроволокном, що закріплюється шпильками. Огірки, томати, перець і баклажани необхідно прищепити, зупиняючи цвітіння. Також в цьому місяці проводять посів салату, шпинату та редису. Коренеплоди, картоплю при закладці на зберігання варто просушити, перебрати та віднести у місце зберігання.

Не забудьте підготувати грядки для гарбузових культур наступного сезону. Викопану траншею (30 см) заповнюють органічними залишками, гноєм, обробляють препаратом-біодеструктором і закривають 2-3 см ґрунту. До середини вересня закінчують посадку суниці.

Немає кращого часу для посіву газону, аніж вересень. Також в цьому місяці варто провести аерацію і скарифікацію старих газонів. Не забувайте і про осінні добрива, їх найкраще вносити після косіння і вичісування, в суху погоду.

В кінці вересня радимо внести осінні добрива під декоративні дерева і чагарники. З настанням похолодання і зупинкою росту пагонів живцюють декоративні чагарники, що розмножуються здеревілими та напівздеревілими живцями. Також в цей період готують клумби для посадки цибулькових культур. Вносять в них добрива, компост, садовий торф. З настанням похолодання можна перейти до посадки дрібноцибулевих культур (мускариків, крокусів тощо). Не забувайте заносити в будинок теплолюбні кімнатні культури з настанням холодів, а також зробити обробку від шкідників і хвороб інсектицидами, акарицидами та фунгіцидами.